Hodowla

Zagrożenie dla Polski? Ukraina kontynuuje wielką ekspansję eksportową! Tym razem Singapur

Administracja Singapuru (AVA) pozytywnie odniosła się do możliwości importu mięsa i produktów drobiowych, jaj oraz produktów jajecznych z Ukrainy– donosi KIPDiP

 

Zezwolenie na wywóz uzyskało osiem ukraińskich przedsiębiorstw, audytowanych przez singapurskich inspektorów AVA w ramach wizyty na przełomie lipca i sierpnia 2018 roku. Ukraina konsekwentnie stawia na eksport. W 2018 roku władze tego kraju doprowadziły do otwarcia 21 nowych drobiarskich rynków eksportowych, z czego 14 państw dla wywozu mięsa drobiowego oraz 7 zagranicznych rynków zbytu dla jaj w skorupkach i przetworów jajecznych. W latach 2019 - 2020 służby państwowe zamierzają kontynuować procedury zdobywania nowych rynków dla ukraińskich produktów drobiowych. W ubiegłym roku Ukraina uzgodniła, między innymi, świadectwa weterynaryjne dla wywozu mięsa drobiowego do Albanii, drobiu i produktów drobiowych do Ghany i Maroka, drobiu oraz produktów drobiowych, a także jaj i produktów jajecznych do Hongkongu. Niedawno informowaliśmy również o otwarciu Tunezji na drób z Ukrainy.

 

– czytamy dalej w komunikacie Krajowej Izby Producentów Drobiu i Pasz.

źródło: KIPDiP
fot. pixabay

Zgodnie z rozporzadzeniem możesz cofnąć zgode którą wcześniej nam dałeś. Jednak uprzedzamy że portal może przestać działać poprawnie. Cofnij zgodę.